توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
کنفرانس ERME با موضوع آموزش رياضی، منابع و توسعه حرفه‌ای معلمان

Logo der Humboldt-Universität zu Berlin

کنفرانس ERME با موضوع آموزش رياضی، منابع و توسعه حرفه‌ای معلمان
5-7 اکتبر 2016

برلين - آلمان

اولین کنفرانس ERME  با موضوع  آموزش ریاضی، منابع و توسعه حرفه‌ای معلمان در دانشگاه هومبولت ZU برلین، آلمان را، از 5-7 اکتبر، 2016 برگزار خواهد شد.

آموزش رياضيات و توسعه حرفه‌ای معلمان از حوزه‌هایی است که تعداد پژوهش‌ها در سال‌های اخير افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است. در کنفرانس گذشته ERME، تعداد زیادی از طرح‌های پیشنهادی مربوط به این حوزه پژوهشی بود. (به عنوان مثال، سه کار گروه در CERME9 در سال 2015 تشکیل شد : TWG18 در آموزش معلم ریاضی؛ TWG19 در آموزش ریاضی و TWG20 در منابع آموزش)

در این زمینه‌ که مطالعات و پژوهش‌های زیادی در حال انجام است، بسیاری از مسائل نیاز به بررسی بیشتر دارد. هنوز نیاز به درک بهتر از ویژگی‌های اساسی آموزش معلم ریاضیات و زمینه‌های توسعه حرفه‌ای است که تاثیر مثبتی بر یادگیری حرفه‌ای معلمان دارد. همچنین، بحث و تحقیق بیشتر در مورد چگونگی پیوند یافته‌های تحقیقاتی و ایجاد ارتباط رویکردهای نظری و روش شناختی به معلمان ریاضی قبل از خدمت و ضمن خدمت، مورد نیاز است.  مطالعه آموزش ریاضی فراتر از رفتار معلمان در کلاس درس است. اقداماتی شامل فعاليت معلمان و مفهوم‌سازی آموزش، انتخاب وظایف و طراحی، ارتباطات و ارزیابی کلاس درس و نیز فعل و انفعال بین اهداف و اقدامات آموزشی به عنوان تعامل در کلاس درس با تنظیمات گسترده‌تر سازمانی، آموزشی، اجتماعی اشکار است.

از لحاظ منابع، تمرکز تحقیق و پژوهش‌ها در چند دهه گذشته بر باورها و دانش معلمان بوده است. به تازگی هویت، وظایف و منابع آموزش معلمان مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. علاوه بر این، دانش و توسعه مربیان و معلمان ریاضیات در حال ظهور است. با هدف دستیابی به درک بهتر، مشخص‌‌تر و / یا ارزیابی محتوای دانش معلمان، چندین چارچوب نظری و روش شناختی توسعه داده شده و مورد بحث قرار گرفته است. با این حال، بحث و بررسی بیشتری به منظور توصیف بهتر محتوای چنین دانشی، روابط  آن با (و نفوذ در) باورهای معلمان، اهداف و هویت به اندازه مطالعه آموزش ریاضی مورد نياز است.

این سه مسير (ریاضی معلم آموزش و پرورش، آموزش و منابع) نمی‌توانند منقطع باشند. این مهم است که بدانيم از طریق چه راه‌هایی که آنها به سوالات تحقیق ما، روش‌ها و دیدگاه‌های نظری ارتباط دارند.

 

 ما از مقالات نظری، روش شناختی، تجربی یا  توسعه‌ای (10 صفحه حداکثر) و پوستر پیشنهادات (2 صفحه حداکثر) استقبال می‌کنيم.

تاریخ‌های مهم :

15 مارس 2016 : مهلت ارسال مقاله / پوستر پیشنهادات
30 آوريل 2016 : آخرین مهلت برای داوران برای ارسال بررسی
31 می 2016 : تصمیم‌گیری در مورد مقاله و پوستر پذیرش به نویسندگان ارسال شده
15 ژوئن 2016:  مهلت ارسال مقالات نهایی
31 ژوئن 2016 :  تصمیم نهایی پذیرش به نویسندگان ارسال شده
15 سپتامبر 2016 :  مجموعه مقالات کنفرانس قابل دسترسی در وب سایت کنفرانس

 

 

 

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research