توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
کارگاه‌های تخصصی بیوانفورماتیک

کارگاه‌های تخصصی بیوانفورماتیک

23-24 تیر 1395

برگزاری دوره دوم از سلسله کارگاه‌های تخصصی بیوانفورماتیک توسط آزمایشگاه محاسباتی دکتر اصالحچی و انجمن بیوانفورماتیک ایران با همکاری دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و پژوهشکده علوم زیستی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی بیوانفورماتیک یا همان زیست محاسباتی یک زمینه‌ی تحقیقاتی بین رشته‌ای مرتبط با رشته‌های زیست شناسی، ریاضیات، آمار و علوم کامپیوتر می‌باشد که هدف آن ایجاد، پیشبرد و اعمال کردن روش‌های محاسباتی برای حل مسائلی است که از مدیریت و یا آنالیز داده‌های حجیم زیستی نشات می‌گیرند. در سلسله کارگاه‌های بیوانفورماتیک که توسط آزمایشگاه دکتر اصالحچی و انجمن بیوانفورماتیک ایران و با همکاری و مشارکت دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگاه دانش‌های بنیادین برگزار می‌شود، قصد داریم که درک بهتری از این زمینه‌ی تحقیقاتی رو به رشد و مسائل داغ و به روز آن ارائه نماییم. شرکت در این کارگاه‌ها به کلیه دانشجویان و محققینی که قصد تحقیق در این زمینه را داشته، توصیه می‌شود.

در نخستین کارگاه یک معرفی کلی و پایه‌ای در مورد بیوانفورماتیک ارائه شد. در دومین کارگاه از سلسله کارگاه‌های بیوانفورماتیک قصد داریم نگاه جامعی به موضوع آنالیز توالی داشته باشیم .آنالیز توالی و باالخص همترازی توالی‌ها مفهمومی بنیادین در بسیاری از مسائل و کاربردهای بیوانفورماتیک می‌باشد. در کارگاه دو روزه آنالیز توالی ابتدا با همترازی دوگانه و چندگانهی دنباله‌ها آشنا خواهید شد. مهارت‌ها هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی معرفی خواهند شد. به علاوه نشان خواهیم داد که چگونه به صورت عملی با نرم افزارهای معروف و شناخته شده‌ی آنالیز توالی همچونEMBOSS ،Clustal و Muscle همترازی دوگانه یا چندگانه انجام دهید. علاوه بر همترازی توالی‌ها، نرم افزار بسیار معروف و پرکاربرد BLAST NCBI را معرفی خواهیم کرد. جنبه‍های الگوریتمی BLAST  را تشریح کرده و سپس نحوه‌ی انجام جست و جو توسط BLAST را به صورت آنالین نشان خواهیم داد. همین طور به شما یاد
خواهیم داد که به صورت آفالین از داده‌های خود پایگاه داده ایجاد کنید و در آنها جست و جوهای BLAST انجام دهید.

علاوه بر مباحث قبلی، مدل‌های پنهان مارکوف را به عنوان ابزاری برای ساخت و جست و جو در خانواده‌های پروتئینی معرفی خواهیم کرد. علالوه بر مباحث تئوری مدل‌های پنهان مارکوف، نحوه ساخت و جستجوی خانواده‌های پروتئینی توسط نرم افزار معروف HMMER را به شما آموزش خواهیم داد. این کارگاه دو روزه تحت عنوان "آنالیز توالی" در تاریخ 23 و 24 تیر ماه 1395 برگزار می‌گردد.

  • هزینه‌های ثبت‌نام

هزینه ثبت نام اعضای انجمن‌ها  :280000 تومان

هزینه ثبت نام آزاد:  300000 تومان

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02182883431 و یا ایمیل ir.eslahchilab@workshops
تماس حاصل فرمائید.
 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research