توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
کنفرانس ماهواره‌ای IASE 2017

کنفرانس ماهواره‌ای IASE2017

61امین کنگره بین‌المللی آمار

11-14 جولای 2017 

کنفرانس ماهواره‌ای IASE ، 11-14 جولای 2017 در کشور مراکش، قبل از 61امین کنگره بین‌المللی آمار،  16-21 ژوئیه برگزار خواهد شد. کنفرانس ماهواره‌ای IASE هر دو سال یکبار، برای گرد هم آوردن افراد مختلف از سراسر جهان و کشور میزبان برای به اشتراک گذاشتن علایق، تخصص و تجارب خود در زمینه آموزش آمار برگزار می‌شود. پس از آن بیشتر نمایندگان در کنگره بین‌المللی آمار که شامل جلسات متعدد مربوط به آموزش آمار است، نیز شرکت می‌کنند.
این کنفرانس گروهی از کارشناسان، دانشمندان و محققان را به نمایندگی از کشورهای مختلف را برای بحث در مورد دیدگاه‌ها و رویکردهای مربوط به موضوع کنفرانس آموزش آمار در یک جهان غنی از داده را تشکیل می‌دهد.

تاریخ‌های مهم :
آخرین مهلت ثبت‌نام : 30 آوریل 2017
ثبت‌نام نویسندگان : 5 می 2017
ارسال مقالات : 31 می 2017

 سخنرانان کلیدی :

  • Delia North- ساختار قابلیت آمار در توسعه کشور- تجارب، فرصت‌ها و چالش‌ها

ساختارقابلیت آمار به طور سنتی با ظرفیت‌سازی در آمار رسمی مرتبط است، به عنوان مثال قابلیت جمع آوری، تجزیه و تحلیل و انتشار داده‌ها با کیفیت بالا در زمان‌ و تجزیه و تحلیل داده‌ها برای عملکرد مؤثر دولت، اقتصاد و جامعه. ساختار قابلیت آماری در قرن 21 شامل قابلیت انتقال آموزش‌های آمار مورد نیاز در تمام زمینه های آمار رسمی از جمله بخش‌های دولتی و خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی است. این کنفرانس مربوط به سیستم‌های آموزشی برای آموزش آمار مؤثر و به روز در تمامی طیف‌ها، از سواد آموزی مقدماتی تا سطوح بالاتر در علوم آماری است. چالش‌هایی که در زمان ایجاد قابلیت آمار در تمامی طیف‌ها با آن روبرو می‌شویم به خوبی مستند هستند، با این حال در کشورهای در حال توسعه، این چالش‌ها مشابه هستند، اما اغلب در مقیاس‌های بزرگتر و مهم‌تر.
 

  • Ali Rejali، خانه‌های ریاضیات در ایران چیست و چه نقشی در ترویج علم آمار دارند؟

از سال 1999 تعدادی از دبیران ریاضی و اساتید دانشگاه خانه‌های ریاضیات را در ایران بنیان گذاری کردند. خانه ریاضی مرکزی با هدف ایجاد فضا و فرصتی برای دانش‌آموزان و معلمان در تمامی سطوح برای دریافت تجربه و درک عمیق‌تر مفاهیم ریاضی و توسعه خلاقیت با پردازش روی مسائل دنیای واقعی در قالب کارگروهی و همکاری مشترک است. در این سخنرانی این خانه‌ها معرفی و برخی از فعالیت‌های آن شرح داده می‌شود. در ادامه لزوم عمومی سازی و ترویج آمار در میان عموم مردم بحث خواهد شد. در نهایت سخنرانی به ارائه گزارشی از کارها و اقدامات صورت گرفته در خانه‌های ریاضیات برای نیل به این هدف و چرایی تأسیس خانه آمار اختصاص داده شده است.

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research