توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
کنفرانس منابع 2018

کنفرانس منابع 2018
28-30 می 2018، لیون- فرانسه
 

آشنایی با کار از معلمان در تعاملات با منابع آموزشی: ده سال پس از ظهور رویکرد مستندسازی آموزش، پروژه‌های در حال انجام، گذرگاه نظری، برنامه‌های تعالی‌بخش و تحقیقاتی بین‌المللی.

توسعه اینترنت و در نتیجه فراوانی منابع دیجیتال و ظهور اشکال جدیدی از کار جمعی، منجر به پیشرفت‌های جدید و ایجاد ابهاماتی در آموزش و یادگیری شده است. این تغییر و تحولات منجر به  ظهور نیازهای جدید نظری شده است: چگونه کار معلمان را زمانی که آنها برای تدریس خود آماده می‌شوند را می‌توان  تجزیه و تحلیل کرد؟ چگونه می‌توان به مفهوم پردازی روابط بین کار فردی و جمعی پرداخت؟ چگونه می‌توان فرآیندهای مربوط در طولانی مدت را تعقیب کرد؟

ده سال پیش این نیازهای نظری و عملی منجر به پیشنهاد یک فریم جدید شد، رویکرد مستندسازی آموزش، در زمینه آموزش ریاضیات (Gueudet و Trouche، 2009). این رویکرد در رابطه با روش‌های دیگر در این زمینه، در فرانسه و در سطح بین‌المللی توسعه یافته و حدود بیست پایان نامه در ارتباط با دیگر فریم‌های نظری  برای توسعه برنامه‌های تحقیقاتی در سطح ملی را پرورش داده است (برای مثال ANR ReVEA در فرانسه و یا درسطح بین‌المللی، پروژه اروپایی مانند MC2، پروژه در آرژانتین، برزیل، چین، لبنان و سنگال). حوزه اولیه، یعنی ریاضیات متوسطه، از کودکستان تا دانشگاه و دیگر زمینه‌های کاربردی زبان، زیست شناسی، شیمی، فیزیک گسترش یافته است.

در کنار این تحولات مفاهیم جدید (مثل منابع دختران - منابع مادر، فرامنابع، تمایل به نظم دادن، واقعه مستندسازی، تخصص مستندسازی یا مسیر مستندسازی) غنی شده، روش‌های تحقیق انعکاس دهنده در جهت‌های مختلف به ویژه برای تجزیه و تحلیل مجموعه اسناد توسعه یافته شده است. در عین حال، پرسش‌های جدید برای تاکید به نیاز برای برنامه‌های تحقیقاتی جدید ظهور یافته است. به همین جهت کنفرانس سه روزه منابع شکل گرفته است.

کارگروه‌های تخصصی کنفرانس :

کار گروه‌های (WG) کنفرانس منابع، محل ضروری برای ارائه، بحث و کار جمعی در موضوعات خاص مرتبط با موضوع کنفرانس را تشکیل می‌دهند. هر کارگروه توسط یک تیم از دو/سه محقق اداره می‌شود. آنها در طول 6 ساعت در بیش از 3 جلسه موازی کار می‌کنند و نتایج را به صورت عمومی  در پایان این کنفرانس ارائه خواهند داد. آنها همچنین یک فصل در مجموعه مقالات کنفرانس را خواهند داشت. چهار کارگروه (WG)، که اطلاعیه خاص برای مقالات در زیر ارائه شده است. هر شرکت کننده می‌تواند در یک WG  کار کند و کارها به زبان انگلیسی نوشته شده و قبل از 15 اکتبر به آدرس کنفرانس ارسال شود. دو نوع همکاری مد نظر است: ارائه شفاهی یا پوستر. برای ارائه شفاهی مقاله در 4 صفحه و برای پوستر در 2 صفحه با فرمت کنفرانس باشد.

کارگروه 1: . سیستم‌ منابع معلمان، ساختار آن، تکامل آن، نقشه برداری آن

کارگروه 2:  تجزیه و تحلیل کار معلمان با منابع، مسائل روش‌شناختی

کارگروه 3: ابزار دقیق، شایستگی، ظرفیت طراحی، تخصص

کارگروه 4: انتقال به سمت منابع دیجیتال: تغییر، تغییر ناپذیری و رهبری

دستور کار کنفرانس:

آخرین مهلت برای ثبت‌نام  اولیه : 15 اکتبر 2017
درخواست تجدید نظر به نویسندگان : 1 دسامبر 2017
آخرین مهلت برای ثبت‌نام نسخه تجدید نظر شده : 15 ژانویه 2018
پاسخ به نویسندگان : 1 فوریه 2018
ثبت‌نام اولیه : 15 فوریه 2018
آخرین مهلت برای ثبت‌نام : 15 آوریل 2018

تماس با: luc.trouche@ens-lyon.fr
 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research