توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
49امین کنفرانس ریاضی ایران

49امین کنفرانس ریاضی ایران

1-4 شهریور 1397، دانشگاه علم و صنعت ایران

برگزاري همايش و سمينارهاي علمي تلاشي در راستاي اغناء روحيه جستجوگري و  كاوشگري جامعه علمي دانشگاهي براي كسب معلومات و اطلاع ازيافته هاي جديد در عرصه علم و دانش است. علاوه بر آن، برگزاری همایشها به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه ای برای فعالیتهای جمعی کمک شایانی می نماید.

همچنان که از سیر تاریخی رشد و توسعه علم در جوامع بشری برمی‌آید از قرن هفدهم میلادی به بعد علم از پایه فلسفه و منطق قدیم به پایه ریاضیات و منطق جدید حرکت کرد. در این راستا می توان یکی از شگرفترین دستاوردهای بشری از قرن  17 – 20 میلادی را حساب دیفرانسیل و انتگرال Calculus)) در نظر گرفت. از این رو ریاضیات در قالب فلسفه زبان، بعنوان زبان علم در علم و فن آوری نوین نقش کلیدی را  در کنار دیگر رشته های علمی بر عهده داشته است. ایرانیان که از دیرباز علاقمند رشد و شکوفایی علم بوده اند متاسفانه به دلایل مختلف با تاخیر به جرگه کار حرفه ای در بخش ریاضی وارد شده اند. شاید یکی از دلایل عمده کاهش نقش آنها در علوم جدید در سه قرن اخیر هم همین مطلب باشد. اما سرانجام در اوایل دهه پنجاه خورشیدی، گروهی از مردمان فرهنگ دوست و عالم درصدد پایه‌گذاری و رشد علوم ریاضی در کشور ایران شدند که تا آنوقت ایران در راه اندازی ساختار علمی و دانشگاهی روز دنیا بسیار نوپا و نوجوان بود.

 

این پیشکسوتان امروز، در بین اولین و دومین کنفرانس ریاضی ایران یعنی سالهای  1349 و 1350،  انجمن ریاضی ایران را راه اندازی نموده و سکان هدایت آموزش و پژوهش ریاضی را در کنار دیگر ارگان های دولتی، بر عهده این انجمن مردم نهاد قرار دادند.

به شکرانه خداوند حکیم و تلاش ریاضیدانان فرهیخته کشور تا به امروز انجمن همه‌ی تلاش خود را برای اجرای این وظیفه خطیر و مهم بکار بسته است. از جمله وظایف انجمن ریاضی ایران اهتمام به امر گسترش و توسعه‌ی ریاضی هم بصورت همگانی و هم بصورت حرفه‌ای بوده است. این امر در قالب  برگزاری یک سلسه از سمینارها و کنفرانس‌های متعدد در سطح ملی و  بین المللی می باشد که در این میان، کنفرانس سالیانه ریاضی ایران "Annual Iranian Mathematics Conference" یکی از مهمترین و با سابقه ترین این گردهمایی‌ها در کشور می باشد. این کنفرانس در همه ی سطوح و شاخه های ریاضی به نشر دیدگاه  و تفکر ریاضی به صورت عمومی در بین جامعه ریاضیدانان و... همت می گمارد.

کنفرانس ریاضی ایران در48 دوره گذشته با وجود  همه‌ی فراز و نشیب‌های مختلفی برگزار شده و در سال 1397 این امر مهم به گروه ریاضی دانشگاه علم و صنعت تهران ،واگذار شده است. همکاران گروه ریاضی این دانشگاه با همکاری و هماهنگی سایر بخش های دانشگاه و انجمن ریاضی سعی در برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس را دارد.

امیدواریم در رسیدن به این هدف مهم با حضور گرم خود یاری‌گر ما در اجرای هرچه بهتر این کنفرانس باشیم.

اهداف اصلی: 
 
الف- ارائه آخرین دستاوردهای صاحب نظران، اساتید و دانشجویان

ب- گسترش فرهنگ بکارگیری قابلیت های ریاضی و به خصوص تفکر ریاضی در عموم جامعه کشور

پ-    آشنایی شرکت کنندگان جدید و ملاقات شرکت کنندگان و همکاران گذشته

ت- تبادل نظر و اطلاع رسانی برنامه ها و مصوبات جدید انجمن در خصوص فعالیت  آموزشی و پژوهشی ریاضی

  ث- نقد و بررسی مسائل و مشکلات پیش روی مباحث ریاضی و اساتید و دانشجویان این رشته

   ج- معرفی گروه ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران

   ح- چگونگی ایجاد ارتباط با جامعه جهانی ریاضی جهت همکاری‌های علمی و بین المللی

  خ- چالش های پیش روی دانش آموختگان ریاضی و چگونگی بکارگیری آنها

محور های اصلی:

1-آنالیز

2-جبر

3-توپولوژی

4- آنالیز عددی

5-منطق ریاضی

6-نظریه گراف و ترکیبیات

7- ریاضی مالی

8-آمار و احتمال

9-آموزش ریاضی

10-هندسه

11-معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی

12-تحقیق در عملیات

13-علوم کامپیوتر

14-کدگذاری و رمزنگاری

15- نظریه کنترل و بهینه سازی

16-نظریه اعداد

17نظریه بازی

18-سایر محورهای وابسته

تاریخ های مهم:
مهلت ارسال مقاله : 10 تیر 1397

 

تاریخ شروع : 1 شهریور 1397

تاریخ پایان : 4 شهریور 1397

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research